top of page

Ať se ti něco stane

Ručně vázaná kniha v malém nákladu 100 ks

„Kam zas běžíš? Hlavně, ať se ti nic nestane!“

06.png

Říkávaly vám to mamky a babičky taky? Volaly na nás s úzkostně staženými koutky, ať už jsme lezli po betonových patnících a drápali si lýtka o ostružiní, nebo jen hráli na babu na rovné trávě.

Ručně vázaná kniha Ať se ti něco stane je o tomhle strachu, co možná není tak úplně náš. O toulání lesem ve sladkém času bez mobilů, o setkání s přirozenou smrtí a malé holce či klukovi uvnitř nás, který možná zažili anebo chtějí zažít devadesátky s divokýma Spajskama v televizi a oranžovým šumákem na dlani.

IMG_1300.jpg

O ČEM KNIHA JE:

 

Mezi sledováním televizních reklam s králíčkem Duracelem, houbařením a zabíjením králíků si desetiletá Svaťa hojí vzpomínky na spolužačky, které si říkají Spajsky a ve škole se jí posmívají.

 

Svaťa se nakonec díky tajemnému Vandrákovi, partyzánské historii obepínající místní ves a dědečkově dobrodružné povaze potká i s tím, čeho se na světe nejvíc bojí.

A JAK VYPADÁ?

100_7035.JPG

Růžová verze pro Svaťu. Máme i červenou a žlutou vazbu.

100_7040_edited.jpg

Ilustrace od Jana Hečka. Propiskou na recyklovaný papír. Jako jsme čmárali do sešitu ve škole. Zvoní.

JAK KNIHU OBJEDNAT?

Vyplňte tenhle formulář nebo mě rovnou kontaktujte na jholasova@gmail.com a napište mi, jestli se vám víc líbí červená, žlutá nebo růžová vazba. A jestli chcete napsat věnování. A já vám odepíšu, jako za starejch časů. Žádný automatický e-maily.

Můžem domluvit osobním předání v Praze, lze zaslat i poštou (+79 Kč).

100_7041_edited_edited_edited_edited.png

VYPRODÁNO – Ať se ti něco stane

 

Text: Jitka Holasová

Ilustrace a vazba: Jan Hečko

Grafika a sazba: Petr Nevyhoštěný

Korektury: Iva Ch. Růžičková

 

Počet stran: 108

Velikost: 17,5 x 15 cm

 

Vydalo a ručně svazálo nakladatelství Ničeho se neboj

v nákladu 100 kusů, jako svou třetí knihu. První vydání.

Praha, 2021.

 

ISBN 978-80-11-00723-2

CENA: 320 Kč

 

... až 500 Kč

Cena knížky je takhle rozpínavá. Přispějte víc, jestli chcete podpořit naše aktivity a ruční vázání knih v nakladatelství Ničeho se neboj. Ale pořád je v pohodě zaplatit i 320 Kč.

Napsali o knize:

*⋆⍋⋆* 

„Jitka Holasová vydala další knížku, nádhernou, luxusně graficky zpracovanou a ručně vydanou. Je to  na první pohled a čte se jedním dechem.“ 

-- Věrka Koukalová

*⋆⍋⋆* 

„Včera jsem ji přečetla na jeden zátah. To vám byla taková krása! ❤“

–– Jana Šupolíková

*⋆⍋⋆* 

„Jitka vypráví a za cíl si dala vzít nás do světa desetileté malé ženy. Její příběh není ani růžově dojemný, ani nasládle přiblblý, jak občas pokusy autorů nahlížet dětství dopadají. Jemnými nekřiklavými jazykovými prostředky vyobrazila dětskou mapu světa, který není až tak vzdálený od dospělého, je vlastně totožný. Rozdíl je v míře statečnosti, kterou musí dítě prokázat, když si prvně prošlapává cestu, a tato ryzí statečnost malé Svati, prožívající dobrodružství o letních prázdninách u prarodičů, je mimořádně inspirující i pro nás dávno dospělé.

 

Ať se ti něco stane dojímá v tom nejlepším slova smyslu, poněvadž také posiluje a zanechává v nás sounáležitost s námi samými, když jsme byli malí.”

- - Iva Ch. Růžičková

Všimla jsem si, že jsme poslední roky čím dál víc online, a já netuším, jestli nás facebooky sbližujou, nebo fatálně rozdělujou. Já jsem online nejvíc ze všech, proto jsem o tom napsala dětskou knížku Chyť bizona (Pointa, 2021) o roztřískaných smartphonech, která je ve skutečnosti pro dospělý.

 

Teď vyplula do světa dospělá knížka, která může bejt zase vzkaz pro děti, co žijou uvnitř nás. Ať se ti něco stane.

 

Můj děda mě brával na houby, v lese byl jak v obýváku. Babičku bolívala záda, kazila mi zuby bombónama a koukala se mnou na Esmeraldu. Bonbóny už nejím, ale ráda vařím, nerada po vaření uklízím a smrti se bojím už jenom trošku. Loni jsem poprvé v životě úplně sama přespala v lese.

O autorce:

Jitka Holasová

jitka_color.png
bottom of page